English
ثبت گارانتی
     عضویت
سبد خرید (0)
  مرکز دانش    اخبار    صوت و تصویر :: بیش از یک میلیارد نفر در معرض آسیب جدی شنوایی هستند
 

  اخبار

دوربین فیلمبرداری HXR-NX5

کالا 2

  بیش از یک میلیارد نفر در معرض آسیب جدی شنوایی هستند

شاخه : اخبار/صوت و تصویر  |  بازدید : 4346  |  نظرات : 0   |   | [1030]
 

به لیست بلند بالای آسیب های زندگی مدرن، این آمار آخر سازمان سلامت جهانی را هم اضافه کنید که خبر از بیش از یک میلیارد جوانی می دهد (میان 12 تا 35 سال) که در معرض آسیب جدی شنوایی قرار دارند، آنقدر جدی که ممکن است شنوایی خود را کاملااز دست دهند!

 

 60 درصد این افراد ساکن سرزمین های توسعه یافته همچون آمریکای شمالی و اروپا هستند، جایی که قدرت خرید و دسترسی بهپخش کننده های صوتی با کیفیت همچون آیپاد به وفور وجود داشته و استفاده دائمی از آنها امری رایج است. مابقی جهان که آن 40 درصد را شامل می شوند، شنوایی خود را به واسطه کنسرت های موسیقی و کلوب های شبانه از دست می دهند (خوشحالیم از این دغدغه ها نداریم!).

 

بر پایه اصول پزشکی، قرار گیری در معرض صدای 85 دسی بلی تا 8 ساعت و یا 100 دسی بلی به مدت 15 دقیقه برای شنوایی (و البته اعصاب) کاملا مخرب بوده و خطر کر شدن یا دستکم ضعف جدی شنوایی را در پی داشته و حس شنوایی نیز از آن مواردی است که با رفتنش دیگر برگشتی نخواهد داشت. برای درک بهتر از میزان بلندی صدا، سر و صدای محیط شهری در ساعت شلوغی حدود 85 دسی بل بوده و مشابه آن را در استادیوم های ورزشی می توانیم بیابیم. به این ترتیب بایستی از حجم تفریحات خود بکاهیم!saroten 50 saroten gravid saroten crps
1393/12/17  ::  11:26        Like (1999)  
 
منبع : http://www.sakhtafzarmag.com
گزارش خطا : در صورتیکه در این صفحه با خطایی مواجه هستید ، آنرا به ما اطلاع دهید
 
  نظر خود را در مورد این مطلب وارد نمایید
   
ثبت نظر جدید نظر مرا ثبت کن
با توجه به اینکه نظرات شما با نام اصلی خودتان ثبت میگردد ، لذا خواهشمندیم تا در بکارگیری الفاظ و اصطلاحات و همینطور حفظ حریم شخصی افراد دقت لازم را مبذول نمایید ، چرا که این سایت هیچگونه مسئولیتی در قبال نظرات ثبت شده اعضاء خود نمی پذیرد و مسئولیت کلیه نظرات برعهده نویسنده می باشد.