English
ثبت گارانتی
     عضویت
سبد خرید (0)
  فروشگاه      تجهیزات تصویر برداری      میکسر و سوئیچر      Edirol Roland V4
Edirol Roland V4

میکسر رولند V4

 
[1105]
این ویدئو میکسر با طراح منحصر بفرد خود از ویژگی ها و قابلیت های خاصی برخوردار می باشد. Edirol V4 دارای 4 ورودی و 3 خروجی می باشد.
افکت های تصویر با کیفیت همراه با الگوهای wipe متعددی روی این دستگاه وجود دارد که با آنها می توانید بیش از 90 نوع تغییرات افکت را انجام دهید. همچنین می توانید از دکمه TAP برای مشخص کردن BPM (تعداد بیت در هر دقیقه) بهره برده و موسیقی و ویدئو را با هم مطابقت دهید. از V-4 می توانید برای بسیاری از برنامه ها و نمایش ها از جمله کنسرت زنده، کارهای تدوین و ... استفاده کنید. هزینه کم و کارایی بالا از مهمترین ویژگی های V-4 می باشد.
رنگ بندی :
 
سفید
 
ضمانت اصل بودن کالا
 
 

بررسی میکسر رولند V4


Roland-Edirol V4

 

بار دیگر در خدمت شما کاربران محترم هستیم و قصد داریم به ویژگی ها و قابلیت های یکی دیگر از میکسر های حرفه ای تصویر بنام Roland-Edirol V4 بپردازیم. در دنیای پیشرفته امروزی که نیاز مبرم به همزمان سازی و میکس کردن سریع تصویر و صدا در برنامه های زنده مطرح می باشد، Roland-Edirol V4 توانسته راه را برای اجرای هرچه بهتر این نوع برنامه ها باز کند. این یک میکسر تصویر 4 کاناله بوده و با توجه به وزن سبک و ابعاد کوچک، می توان از آن در بسیاری از مکان ها شامل نمایش تئاتر، آموزش، جشن ها و سالن های کنفرانس استفاده نمود. ابتدا می خواهیم به امکانات موجود روی پنل جلویی Roland-Edirol V4 بپردازیم.

پنل جلوی میکسر V4 رولند

پنل جلویی

 

جک های ورودی تصویر (کامپوزیت)

از این جک ها به منظور وارد کردن سیگنال تصویری از سیستم های مختلف به داخل میکسر Roland-Edirol V4 استفاده می شود. با در اختیار داشتن این چهار ورودی تصویر کامپوزیت، کاربران قادرند تصاویر سیستم هایی همچون دوربین فیلمبرداری، دستگاه DVD یا رکوردهای کاست خور (به عبارتی دیگر، دوربین ها و تجهیزاتی که دارای خروجی کامپوزیت باشند) را به میکسر Roland-Edirol V4 انتقال دهند. در صورتیکه بطور همزمان هر دو سیگنال های تصویر کامپوزیت و S-video به یک کانال 1 یا 2 متصل باشد، Roland-Edirol V4 سیگنال S-video را در اولویت قرار می دهد و سیگنال تصویر (کامپوزیت) نادیده گرفته می شود.

 

دکمه های انتخاب پیش نمایش

با فشار دادن هر یک از این چهار دکمه (1تا 4) می توانید تصویر هر ورودی متصل شده به سوئیچر را در خروجی مانیتور Preview نمایش دهید.

جک خروجی پیش نمایش

از این جک به منظور نمایش تصاویر روی یک مانیتور جداگانه استفاده می شود. کاربران می توانند بطور همزمان پارامترهای MIDI افکت را نیز به مانیتور پیش نمایش انتقال دهند. یکی از ویژگی های کاربردی این خروجی، امکان مشاهده منوی میکسر Roland-Edirol V4 روی مانیتور بوده، که براحتی می توان تنظیمات را اجرا کرد.

جک خروجی تصویر (کامپوزیت)

با استفاده از این دو جک می توان سیگنال های تصویری میکسر (کامپوزیت) را به بیرون از دستگاه (مثل مانیتورهای TV یا پروژکتور) انتقال داد.

دکمه های تنظیمات پارامتر

از این دکمه های برای تنظیم پارامترهای متنوع استفاده می شود. می توان وارد منو شد و براحتی و با استفاده از دکمه های جهت یابی به بخش مورد نظر تنظیمات Roland-Edirol V4 دسترسی پیدا کرد. از طریق جک خروجی پیش نمایش Roland-Edirol V4، این پارامترها نیز روی مانیتور متصل شده نمایش داده می شوند.

شاخص نمایش BPM

Roland V-4 نه تنها قادر به سوئیچ کردن تصاویر است بلکه می تواند افکت ها را نیز به همراه موزیک اجرا کند. این صفحه کوچک گویای تنظیمات فعلی BPM (بیت در هر دقیقه) می باشد. می توان از اهرم مدرج پایین آن نیز برای تغییر تنظیمات نمایش داده شده استفاده نمود. هر چه عدد کوچکتری انتخاب شود، تغییرات افکت با سرعت کمتری اتفاق می افتد و برعکس، عدد بزرگتر باعث سوئیچ سریع بین افکت ها می شود.

دکمه Tap

از این دکمه نیز برای کنترل BPM استفاده می شود. جدای از تنظیمات BPM به صورت عددی، کاربران می توانند از دکمه Tap برای زمان بندی روشن و خاموش شدن افکت همراه موزیک بهره ببرند.

اهرم تنظیم رنگ تصویر خروجی

از این اهرم نیز برای تغییر رنگ سفید به سیاه در خروجی تصویر استفاده میشود. اهرم را به سمت WHITE برده تا خروجی تصویر کاملا سفید شده و برعکس این کار موجب سیاه شدن تصویر خواهد شد.

دکمه انتخاب ورودی تصویر(کانال A)

برای انتخاب هر یک از ورودی های تصویر میکسر Roland V-4، چهار دکمه از کانال A فراهم می باشد که با فشار دادن هر عدد، تصویر ورودی مربوط به آن انتخاب خواهد شد.

اهرم کنترل BPM

از این اهرم برای تنظیم ارزش BPM استفاده می شود. در میکسر Roland V-4، شما می توانید تصاویر یا افکت ها را همزمان با BPM سوئیچ کنید.

اهرم حافظه

Roland V-4 قادر به ذخیره سازی هشت حالت مختلف تنظیمات برای پنل می باشد (مثلا تنظیمات افکت).  تنها با چرخاندن این اهرم می توانید یکی از این هشت حالت را انتخاب کنید. همچنین امکان ذخیره سازی الگوهای مختلف افکت همچون وایپ ها نیز وجود دارد و بعد این اهرم را بچرخانید و الگوی مورد نظر را انتخاب کنبد. توجه داشته باشید که عدد 1 ثابت بوده و برای خود کارخانه است. اما از شماره 2 تا 8 توسط کاربر تنظیم می شود.

دکمه انتخاب ورودی تصویر(ازکانالB )

 تصویری که به کانال B میکسر Roland V-4 وارد شده را با یک از این چهار دکمه انتخاب کنید.

دکمه های افکت کانال A

این دکمه ها قادر به نمایش افکت ها روی تصویر کانال A میکسر Roland V-4 خواهند بود. این دکمه های افکت به ترتیب از بالا به پایین عبارتند از Strobe، Negative، Colorize و Multi. علاوه بر این، میکسر تصویر Roland V-4 مجهز به یک اهرم مدرج چرخنده نیز می باشد که امکان تغییر و شدت بیشتر یا کمتر این افکت ها را مهیا می سازد.

 

دکمه سوئیچ کانال A

این دکمه به شما اجازه می دهد تا بدون استفاده از میله T بین کانال A و B تصاویر V-4 سوئیچ کنید. در حالت تنظیمات کارخانه، سوئیچ روی تصویر کانال A بلافاصله انجام خواهد شد. بسته به سلیقه تان، می توانید تنظیمات را به صورت تدریجی اجرا کنید.

دکمه Mix، Wipe و EFX

در بخش میانی پنل جلویی میکسر تصویر Roland V-4 سه دکمه تعبیه شده است که با فشار دادن هر یک از آنها می توانید بین تصاویر کانال A و B سوئیچ کرده، بدون اینکه از میله T شکل استفاده کنید. هر دکمه الگوی سوئیچ مخصوص به خود را داشته و تغییرات به گونه های متنوعی اجرا خواهند شد.

میله T شکل

میکسر تصویر Roland-Edirol V4 دارای یک میله T شکل جهت سوئیچ کردن بین کانال های A و B می باشد. در حالت استاندارد این تغییرات از بالا به پایین انجام می شود. بسته به سلیقه کاربران، می توان پیچ های اطراف این اهرام را باز کرد و 90 درجه زاویه حرکت را تغییر داد و آن را از چپ به راست اعمال کرد.

 

دکمه های افکت کانال B

در سمت چپ پنل جلویی میکسر تصویر Roland V-4 نیز چهار دکمه برای تغییر افکت های کانال B به همراه اهرم کنترل افکت قرار داده شده است. این افکت ها به ترتیب از بالا به پایین شامل حالت  Mirror، Chroma key، Luminance key و تصویر در تصویر می شوند.

پنل پشت میکسر V4

پنل عقبی

دکمه power

با زدن این دکمه، دستگاه میکسر تصویر Roland V4 بعد از پنج ثانیه شروع به کار می کند و چراغ های پنل جلویی روشن خواهند شد.

کانکتور DC (برق مستقیم(

کانکتور MIDI OUT

پیام های MIDI که از دستگاه های اکسترنال وارد میکسر میشوند و بدون تغییر از این کانکتور خارج خواهند شد. در زمان استفاده از V-LINK جهت کنترل هر دو دستگاه میکسر Roland V-4 و DV-7PR، این خروجی را به ورودی DV-7PR متصل کنید.

کانکتور MIDI IN

از این کانکتور برای وارد کردن سیگنال کنترل ارسال شده از دستگاه اکسترنال به Roland V-4 استفاده کنید.

در پنل پشتی Roland V4 دو ورودی و یک خروجی تصویر S-video نیز در دسترس کاربران قرار دارد.

 

کنترل Roland V-4 از یک دستگاه اکسترنال

استفاده از V-LINK جهت کنترل V-4

کاربران می توانند V-4 را به یک دستگاه سازگار با V-LINK ساخته گروه Roland یا Edirol متصل کنند و V-4 را از دور کنترل کنند.

V-LINK (عملکردی است که امکان همزمان سازی تصاویر با موزیک را می دهد. همچنین V-LINK تغییر تصاویر به شیوه های گوناگون را میسر می سازد).

استفاده از MIDI به منظور کنترل Roland V-4

کاربران می توانند میکسر Roland V-4 را به دستگاه ها و تجهیزات MIDI متصل کنند و به شیوه های گوناگون آن را از راه دور کنترل کنند.

MIDI چیست؟

MIDI مخفف کلمه رابط دیجیتالی سازهای موسیقی بوده و یک استاندارد جهانی است که امکان تبادل اطلاعات و داده ها در میان سازها و آلات موسیقی را می دهد. دستگاه های سازگار با MIDI را می توان به راحتی و با استفاده از کابل های MIDI به یکدیگر متصل کرد. زمانیکه این ارتباط برقرار شد، داده ها آماده تبادل بین دو سیستم می باشند، یا اینکه یک سیستم قادر به کنترل عملکرد سیستم دیگر می شود.

V-LINK

V-LINK کنترل قابلیت های اولیه و پایه میکسر تصویر Roland V-4 را آسان می کند. حتی اگر از دستگاهی استفاده می کنید که از V-LINK پشتیبانی نمی کند، می توانید وارد تنظیمات ارسال و دریافت سیگنال شده، و بدین طریق Roland V-4 را از طریق یک آلت موسیقی یا سایر دستگاه های اکسترنال کنترل کرد.

saroten 50 ogvinudenrecept.site saroten crps
  نظر خود را در مورد این کالا وارد نمایید
   
ثبت نظر جدید نظر مرا ثبت کن
با توجه به اینکه نظرات شما با نام اصلی خودتان ثبت میگردد ، لذا خواهشمندیم تا در بکارگیری الفاظ و اصطلاحات و همینطور حفظ حریم شخصی افراد دقت لازم را مبذول نمایید ، چرا که این سایت هیچگونه مسئولیتی در قبال نظرات ثبت شده اعضاء خود نمی پذیرد و مسئولیت کلیه نظرات برعهده نویسنده می باشد.